SUA VS. Panama Live Stream: Urmăriți online meciul Cupei de aur CONCACAF

Cuprins:

STATELE UNITE ALE AMERICII! Echipa de bărbați a Statelor Unite își începe cursa pentru Cupa de aur CONCACAF 2017 din 8 iulie. USMNT preia Panama în Nashville la 16:30 ET, așa că acordă-te pentru a vedea fiecare lovitură, blocare și goooooal!

Este timpul pentru tot ce este mai bun din fotbalul Asociației de Fotbal din Federația de Nord, America Centrală și Caraibe, să se alăture și să lupte pentru Cupa de aur CONCACAF! Statele Unite urmează o a șasea Cupă de Aur, în timp ce Panama caută să ridice trofeul pentru prima dată. Aceste două echipe se vor întâlni pentru primul joc din acțiunea Grupei B. O singură pierdere ar putea împiedica o echipă să facă sferturile de finală, așa că așteaptă-ți ambele părți să joace acest joc ca și cum ar fi ultima lor. Ar trebui să fie un joc interesant, astfel încât fanii fotbalului să nu mai rateze nici o secundă.

SUA vor încerca să-și continue ritmul. Americanii au marcat o victorie impresionantă față de rivalii lor din Cupa Mondială Ghana, într-un amical internațional din 1 iulie. Dom Dwyer, 26 de ani, a marcat primul său gol de când a devenit cetățean american, trăgând primul sânge împotriva partidei africane în minutul 19 al meciului, pe ESPN. SUA au dominat majoritatea primei reprize, iar Kellyn Acosta, 21 de ani, a ridicat SUA cu 2-0 la scurt timp după repriză. Asamoah Gyan, în vârstă de 31 de ani, a încercat să înceapă un miting la minutul 60, dar atacantul Al-Ahli Dubai FC nu a putut conduce echipa sa la victorie. SUA au câștigat 2-1, prima lor importantă victorie amicală internațională față de Ghana de când rivalitatea în Cupa Mondială a început în 2006.

"Sunt nesimțit de mândru de [Dom] și atât de fericit pentru câștigarea generală pentru MNT", a declarat pentru The Guardian US forwarder și campionul FIFA feminin al Cupei Mondiale de 2 ori FIFA, Sydney Leroux, de 27 de ani. „Îmi place faptul că amândoi am venit în SUA din alte țări și am ajuns să ne alungăm visele împreună, purtând creasta care înseamnă atât de mult pentru noi. Când a marcat, este foarte greu să descriu sentimentul. Doar frisoane. Știu că acesta este doar începutul pentru el.

SUA și Panama împărtășesc Grupul B cu Nicaragua și Martinica, o țară insulară din Caraibe, care face parte din Franța din punct de vedere tehnic. Primele două echipe din fiecare grup înaintează în etapa eliminatorie. Dacă Martinica are o populație mai mică de jumătate de milion, este probabil ca acest grup să devină o cursă cu trei sensuri între SUA, Nicaragua și Panama. Dacă fiecare echipă se joacă reciproc o singură dată în faza grupelor, o singură pierdere sau o remiză ar putea fi în cele din urmă fatală. Presiunea este cu siguranță pornită. În grupul A, Honduras, Costa Rica, Canada și Guyana Franceză o vor lupta pentru primele două locuri. Grupul C vede Mexic, El Salvador, Jamaica și Curaçao.

Fanii de fotbal care doresc să vadă jocul SUA față de Panama, pot face acest lucru prin intermediul acoperirii oficiale Fox Sports (după ce introduc informațiile de autentificare corespunzătoare.) CLICK AICI PENTRU A VEDEA SUA VS. PANAMA GOLD CUP LIVE STREAM