SUA Vs. Nicaragua Live Stream: Urmăriți online meciul de fotbal din Cupa de Aur

Cuprins:

După ce abia a trecut de Martinica, Statele Unite preiau acum Nicaragua în ultimul meci din faza grupelor din Cupa de Aur 2017. Meciul din 15 iulie începe la ora 19:00 ET, așa că asigurați-vă că urmăriți fiecare secundă palpitantă.

Statele Unite și- au rezervat destul de mult călătoria în runda eliminatorie. După ce a învins îngust Martinica după o remiză dezamăgitoare împotriva Panama, USMNT intră în acest joc cu Nicaragua cu 4 puncte. Chiar dacă pierd, ar putea să treacă la runda următoare. Judecând după performanța lor slabă față de echipa regiunii franceze, SUA ar putea foarte bine să piardă în fața La Azul Y Blanco. Dacă americanii doresc să-și asigure locul în turneu, ar trebui să-și aducă mai bine tot ce este pe Stadionul FirstEnergy din Cleveland, Ohio. În caz contrar, vor trebui să urmărească restul Cupei de Aur de la înălțători.

Deși Statele Unite nu și-au câștigat echipa cea mai puternică, pentru a le vedea apropiindu-se atât de aproape de a pierde în Martinica, din toate echipele, a jignit. Americanii nici măcar nu au marcat în prima repriză. Primul gol al jocului lor a venit în minutul 54, când Omar González, în vârstă de 28 de ani, a găsit în sfârșit spatele plasei. Jordan Morris, 22 de ani, a dublat scorul pentru americani zece minute mai târziu, dar Kevin Parsemain, 29 de ani, a marcat la un gol pe care portarul Brad Guzan, 32 de ani, „ar fi trebuit să se descurce mai bine pentru a salva”, potrivit ESPN. Kevin nu s-a terminat, în timp ce a făcut o lovitură în minutul 76, care a urcat peste capul lui Brad și a intrat în plasă. A fost nevoie de Jordan Morris, ridicând a doua jumătate a bracei sale pentru a rupe egalitatea 2-2. După ce a conectat cu o pasă de Gyasi Zardes, de 25 de ani, Jordan a lovit mingea pentru a oferi SUA o victorie 3-2.

„Cred că am făcut foarte greu pentru noi înșine. Am fi putut face mult mai bine. Aceasta este partea dezamăgitoare, faptul că am lăsat două goluri ”, a spus Omar Gonzalez în urma meciului, potrivit Sports Illustrated. „A merge mai departe, sunt multe de învățat din asta și sunt fericit că nu am renunțat niciodată. Dar cu siguranță există lucruri pe care le-am putea îmbunătăți. ”Sperăm ca antrenorul Bruce Arena, în vârstă de 65 de ani, să facă ajustările corespunzătoare la formația sa pentru a face acele„ îmbunătățiri ”.

Așa cum este, SUA ar fi putut face o pauză având Nicaragua ca adversar final. Invinuitul Pinoleros a căzut pentru prima dată cu 0-2 în Martinica, înainte de a suferi o pierdere de 1-2 pentru Panama. Cu toate că au reușit să marcheze împotriva lui Los Canaleros, așa că există o șansă ca Nicaragua să încheie această cursă la Cupa de Aur cu o victorie până la urmă?

Fanii sportului pot urmări acest joc prin intermediul acoperirii oficiale Fox Sports (după introducerea informațiilor de autentificare corespunzătoare.) Faceți clic aici pentru a vizualiza SUA VS. NICARAGUA LIVE STREAM

Cine vrei să câștigi acest meci? Crezi că SUA își vor reuni actul?