US Open 2015: Serena Williams Vs. Venus Williams Live Stream - Urmăriți

Cuprins:

Pe măsură ce sferturile de finală ale US Open încep să funcționeze, nu. 1 clasată Serena Williams speră să-și recupereze coroana Grand Slam. Cu toate acestea, acum trebuie să-și depășească sora, Venus Williams, într-un meci epic din 8 septembrie. Faceți clic pentru a VEDEA fluxul live acum!

Este cea mai fină rivalitate a fraților, deoarece Serena Williams, în vârstă de 33 de ani, se confruntă cu sora mai mare, Venus Williams, în vârstă de 35 de ani, în ceea ce promite să fie un meci de tenis epic în sferturile de finală ale prestigiosului US Open din 8 septembrie. Serena poate învinge Venus și în cele din urmă, ridică trofeul sau Venus va supăra șansele?

Acțiunea începe la ora 19:00 EST, așa că setați-vă ceasurile și asigurați-vă că sunteți gata să urmăriți, deoarece nu veți dori să vă lipsiți de acesta. Este sigur că va fi un clasic absolut între doi dintre cei mai mari jucători de tenis care au jucat vreodată jocul. CLICK AICI PENTRU A VEDEA STREAMUL LIVE!

Serena a făcut o scurtă muncă a adversarelor sale în turneul din acest an. În primul tur, ea a lovit primul set împotriva lui Vitalia Diatchenko cu 6-0 înainte ca adversarul să se retragă rănit în setul doi, două jocuri în jos. Kiki Bertens a fost următorul care a simțit puterea Serenei în turul doi. Serena a trebuit să transpire puțin în runda a treia împotriva lui Bethanie Mattek-Sands, după ce a pierdut setul de deschidere. Serena s-a luptat însă pentru a câștiga. Și în ultima sa rundă, Serena s-a întors la cele mai bune impecabile, trecând pe Madison Keys într-un ecran brutal.

Venus a avut un pic deranj în jocul ei din prima rundă, marcând Monica Puig 2 seturi la 1 după ce a pierdut setul doi din acel meci. Irina Falconi a prezentat și lui Venus probleme, dar vedeta sportivă din Compton a depășit-o cu 2 seturi la 1. Venus a revenit la cele mai bune în runda a treia când a lovit-o pe Belinda Bencic în seturi drepte. Și a lovit forma în runda patru, eliminând cu ușurință Anett Kontaveit 6-2, 6-1.

Serena are toate drepturile să fie îngrijorată pentru sora ei. Recordul lor general din cap este de 15 victorii pentru Serena și 11 victorii pentru Venus. Serena știe că o va avea greu. "Este un jucător care știe să câștige, știe să mă învingă și îmi cunoaște slăbiciunile mai bine decât oricine", a spus Serena pentru ESPN.

Cine crezi că va câștiga? Spuneți-ne ce credeți în comentariile de mai jos.