Ryan Lochte a meritat să câștige aur peste Michael Phelps

Image
Image
Image
Image

Deși Michael Phelps este un înotător și un sport uimitor, am fost atât de fericit să-l văd pe Ryan Lochte ducând acasă medalia de aur în medley individual de 400 de metri la Jocurile Olimpice din 2012. A meritat să câștige și sunt fericit că a făcut-o!

28 iulie a fost o zi ciudată. În primul rând, campionul olimpic domnitor Michael Phelps abia a ajuns în finala pentru cei 400 de metri IM. Apoi, în evenimentul real, nici măcar nu a medaliat! Colegul american Ryan Lochte a luat acasă aurul, în timp ce Phelps a căzut pe locul patru. A fost prima dată când Phelps nu a reușit să medaleze la un eveniment olimpic din 2000. Cu siguranță a fost un șoc, dar sunt atât de fericit Ryan a câștigat!

În ziua cursei, 49% dintre cei care au crezut că Phelps vor câștiga, în timp ce 42% au crezut că Lochte va duce aurul. Phelps era un favorit - aurul câștigător ar fi asigurat o victorie olimpică în același eveniment pentru trei jocuri directe. Mi-a plăcut să mă uit la Phelps să câștige opt medalii de aur la Jocurile Olimpice de la Beijing, dar recent, ceva a fost off pentru el.

Phelps pur și simplu nu pare să aibă aceeași intensitate pe care o făcea odată pentru competiție și pentru olimpiada în general. În fiecare interviu pe care l-am văzut, pare grăbit, frustrat și supărat de performanțele sale. Chiar dacă Phelps a spus că obiectivul său este să mă distrez - „Am o mare oportunitate de a pune o vișine mare deasupra înghețatei mele”, a spus Bob Costas al NBC - pare competitiv, dar în același timp, indiferent.

Ryan, în schimb, pare gata să intre în lumina reflectoarelor. Înainte de jocurile de la Londra, Lochte câștigase deja șase medalii olimpice, dar abia auzisem de el. Lochte fusese complet umbrit de un Phelps triumfător în anii precedenți. În ultimii patru ani de la Beijing, Lochte a devenit mai puternică, mai rapidă, mai bună

.

.si mai fierbinte!

Am fost atât de încântat să văd Ryan Lochte câștigând aurul. Pare o persoană atât de grozavă, distractivă. Patinează, are un grătar de diamante pe care îl poartă pe podiumul cu medalii și îi place să tweeteze. Programat în stilul său de viață lipsit de griji, Ryan lucrează zi și noapte la sală și la piscină. Sunt atât de fericit că a obținut tot ce a muncit atât de mult.

Ocazional, el se confruntă ca fiind cocoșat, dar într-adevăr, ar trebui să fie. Are un corp super fierbinte și este un talent uimitor. Și cred că e doar încrezător, nu cochet. El este doar în această poziție pentru că a câștigat-o.

Cu Phelps gata să devină cel mai decorat olimpic din toate timpurile, mă bucur că Ryan Lochte și-a primit momentul în lumina reflectoarelor de aur.

–Dory Larrabee

Mai multe olimpiade:

1. Michael Phelps nu reușește să medaleze, deoarece Ryan Lochte câștigă primul aur american
  2. Prințul William și Kate Middleton se întâlnesc cu Michelle Obama la Jocurile Olimpice
  3. David Beckham face o mare intrare la ceremonia de deschidere a olimpiadei pe speedboat