Rio 2016: Transmisie masculină de volei în direct - Urmărește-te în Statele Unite ale Americii și mai multe jocuri epice

Cuprins:

Bump, set, spike către victorie! Volei masculin este încă în preliminarii, dar asta nu înseamnă că aceste jocuri nu vor fi complet intense. Echipa SUA și Mexic se vor confrunta pe 15 august, împreună cu o mulțime de alte mari meciuri. Nu ratați nicio acțiune cu un stream live aici!

Echipa americană de volei masculin nu a avut parte de o perioadă ușoară în Pool A de la Jocurile Olimpice de la Rio, suferind pierderi grele față de Canada și Italia în primele două meciuri. Însă, după ce au sărit înapoi cu mari victorii cu 3-1 asupra Braziliei și Franței, cu siguranță băieții sunt gata să-și asume ultimul adversar preliminar, Mexic, în speranța de a intra în sferturile de finală în ultimul minut. Jocul lor a început la 10:35 am ET, așa că acordați-vă asta și apoi urmăriți câteva volei epice toată ziua!

Faceți clic AICI PENTRU A VEDEA STREAM LIVE VOLLEYBALL Bărbați

În 15 august fiind ultima zi a preliminariilor, există o mulțime de presiuni la câteva echipe din Pool A, deoarece multe sunt la egalitate la 6 puncte. Celelalte meciuri de la Pool A, Italia vs. Canada și Brazilia vs. Franța au loc puțin mai târziu decât jocul american (19:30 ET, respectiv 21:35 ET). Înainte de acele jocuri, Pool B își încheie jocurile cu un meci dintre Rusia și Iran (14:00 ET) și Polonia vs. Cuba (16:05 ET). O mulțime de volei minunat de urmărit!

Dacă echipa americană nu poate să câștige o victorie, poate, din păcate, nu vom mai putea înveseli echipa Team USA în volei masculin la Olimpiada din 2016. Mexicul nu a câștigat încă un meci la Rio, câștigând un singur meci în patru meciuri. Deși nu au șanse să ajungă în sferturile de finală, ei vor căuta cu siguranță cel puțin să plece acasă cu o victorie a meciului sub centură - astfel echipa americană va ieși mai bine în forță!

A se vedea Pics Of The United Femei Volleyball Team

În ceea ce privește celelalte echipe din Pool A, este o cursă strânsă până în sferturile de final, așa că probabil va coborî până la ultimul joc înainte de a se determina ceva. Echipele din sferturile de finală ale echipei Pool B sunt deja determinate, cu locuri de întâlnire Argentina, Polonia, Rusia și Iran. Sperăm că SUA le va fi alături, pentru că acest lucru va deveni tot mai interesant!, credeți că echipa americană a bărbaților va câștiga împotriva Mexicului? Dacă câștigă, cât de mult credeți că vor ajunge la Jocurile Olimpice? Spune-ne mai jos!