Seria Cupei Sprint NASCAR: Urmăriți cursa Pure Michigan 400 400

Cuprins:

Aceasta ar trebui să fie epică! Cursa Pure Michigan 400 Sprint Cup îi va separa pe bărbați de băieți atunci când va începe în 28 august, la 2 pm. EST. Va apăra campionul Matt Kenseth, în vârstă de 44 de ani, să-și recapete coroana ca rege al Speedway International din Michigan? Faceți clic pentru a urmări fluxul live!

Acum, dacă Matt crede că va avea totul la propriu, va veni un alt lucru! Rival Joey Logano, în vârstă de 26 de ani, a câștigat prima cursă în Cupa Sprint din acest sezon la Michigan, Firekeepers Casino, încă din iunie. El va face tot ce poate pentru ca munca lui Matt să fie mult mai dură, în ceea ce va fi o luptă epică până la linia de sosire.

CLICK AICI PENTRU STREAM LIVE

PICI: Fanii curse de celebritate care iubesc NASCAR

Cu toate acestea, un bărbat care nu va concura este Jeff Gordon. Legenda NASCAR, care a făcut subiect pentru Dale Earnhardt Jr., nu va fi disponibilă din cauza unui angajament prealabil. În locul său, Dale încă nu este în măsură să se întoarcă pentru două curse în urma problemelor sale de provocare, Hendrick Motorsports a spus că Alex Bowman va conduce pentru ei în acest loc.

Anul trecut, Matt a înregistrat o performanță uimitoare, conducând cursa pentru un record de 146 de tururi, inclusiv ultimii 25 de câștigare a cursei cu ușurință. Kevin Harvick a terminat pe locul doi și, cu siguranță, va spera să meargă într-o etapă mai bună cu Stewart-Haas Racing. A terminat pe locul doi în 5 din ultimele 7 curse din Michigan, așa că știe să negocieze perfect acest circuit.

Este sigur că va fi o cursă incredibilă și una care ar putea fi incredibil de dificil de apelat. Însă o mulțime de bani deștepți îi revine lui Brad Keselowski, care a fost cel mai bun șofer în acest sezon prin obținerea celor mai bune din pachetul de aerodinamică., aștepți cu nerăbdare cursa Pure Michigan 400 Sprint Cup Series? Poate Matt să-și repete eroica de anul trecut? Spune-ne cine crezi că va fi învingătorul!