Michael Phelps domină 200 m Medley în cursa finală împotriva lui Ryan Lochte

Cuprins:

Poți să-l crezi? Nu a dezamăgit masculinul individual masculin de 200 m la înot. Doi inamici bătrâni, Ryan Lochte, 32 de ani și Michael Phelps, 31 de ani, au luat cursa unii împotriva altora pentru ultima dată în competiție profesională pe 11 august, dar încă o dată, Michael l-a lăsat pe Ryan în praf! Iată buzunarul.

Atât Michael Phelps, cât și Ryan Lochte au plecat la început excepțional în timp ce s-au scufundat în bazin cu colegul său provocator Philip Heintz. Din start, a fost clar că va fi o cursă strânsă! Ryan a terminat de fapt primul tur în față, dar până când au ajuns înapoi la capătul bazinului, Michael a tras în față, și a rămas acolo pentru restul cursei, în timp ce Ryan a alunecat din cercul câștigătorului. Omule!

Michael arăta încântat după cursă, ținând patru degete pentru a reprezenta al patrulea aur la rând în această competiție. Ryan nu era atât de mulțumit. „Știi, a fost o călătorie lungă. Aș vrea doar să mă descurc puțin mai bine. M-am simțit excelent înaintea cursei și cred că pur și simplu nu am avut-o în seara asta. Le-am dat totul și asta am tot ce am putut cere ”, a spus un intervievator după cursă. „Este greu să găsești diferite modalități de a face din nou distracție. Știu că după asta voi avea nevoie de ceva timp, doar la o pauză mental și fizic. ”

PICI: Faceți clic aici pentru toată acțiunea de la Olimpiada de la Rio 2016

În calorii, Ryan a arătat de ce a fost înotătorul care a bătut în acest eveniment completând cel mai rapid timp de 1: 57.38. Tocmai l-a învins pe Philip din Germania, care a înregistrat un impresionant 1: 57.59. Michael concentrat, care are doar cea mai bună față a jocului, a înregistrat al treilea cel mai bun timp de 1: 58.41. Dar nu este întotdeauna despre ceea ce faci în calificare.

Ryan a înregistrat deja o medalie de aur în stilul liber 4 × 200, când a ancorat echipa SUA pentru victoria din 9 august. Michael a fost și el în echipă pentru a scoate aurul, iar el are deja trei medalii de aur la Jocurile din acest an. Nu uita, el a câștigat 200 ml fluture bărbați și 4 × 100 releu liber. Dacă va ieși, va ieși într-un bang și în vârf!

În timp ce suntem cu echipa SUA până la capăt, este întotdeauna fascinant să vedem doi dintre cei mai buni sportivi ai noștri atât de competitivi între ei. Cel mai bun om a câștigat, așa că nu pot exista reclamații., ești surprins de rezultat? La cine te-ai așteptat să câștigi? Acum vă așteptați ca Michael și Ryan să se retragă? Spune-ne mai jos!