Jimmy Walker câștigă campionatul PGA cu o etapă finală epică - Congrat

Image
Image
Image
Image

Bravo, bine făcut domnule! Jimmy Walker a câștigat Campionatul PGA 2016, cu o rundă finală de 67. După patru runde înfiorătoare la cursul inferior al Clubului de Golf Baltusrol din Springfield, New Jersey, Jimmy a câștigat competiția pentru primul său titlu important. Citiți pentru toate informațiile despre câștigul său uimitor.

A fost un turneu incredibil, cu multe schimbări de nume pe tabloul de conducere. Emiliano Grillo, 23 de ani, șoferul lung din Argentina a condus pachetul încă de la începutul turneului. Emiliano a fost urmat îndeaproape de un distribuit internațional de profesioniști de talie mondială. În timpul weekend-ului au fost înșelători, Jason Day și Robert Streb. Alte nume cu scoruri bune după primele zile de joc au inclus Henrik Stenson din Suedia și Martin Kaymer din Germania.

Faceți clic aici pentru poze din SUA, deschise de golf

În cele din urmă, duminica a fost deținută de Jimmy. A împușcat o rundă finală uimitoare și, cu gheață care-i curgea venele, și-a scos speranțele în final, terminând cu un scor extraordinar de -14. În 2015, Jason Day a fost marele câștigător cu cel mai mic scor din istorie, iar în acest an Jimmy și-a făcut treaba cu un scor aproape la fel de impresionant - chiar și cu câștigătorul de anul trecut (și jucătorul nr. 1 din lume) care se află chiar în spatele lui! Tradiția afirmă că toți vinierii au invitații deschise să revină la turneu pentru restul zilelor de joc. Așa că acesta poate fi primul titlu important al lui Jimmy, dar se pare că acesta nu va fi ultimul său!

Campionatul PGA, ca aproape toate celelalte importante, nu a fost lipsit de controverse. În partea de sus a turneului, oficialii au fost nevoiți să își ceară scuze după ce au făcut o înșurubare masivă, costând posibil un jucător de golf să-și dea lovitura la victorie. Colt Knost nu a luat bine scuzele PGA. Colt a înnebunit după ce a citit informații incorecte despre ace pentru o gaură în prima zi a turneului. Hopa. Cuplul în plus a fost suficient pentru a-l împinge pe Colt în ritm și, în consecință, a ratat prima tăiere. Ouch. PGA a continuat să admită că au trimis cărți cu informații greșite despre găuri, potrivit ESPN. Hopa!

ce părere ai despre Campionatul PGA 2016? Golistul tău preferat a câștigat sau chiar a terminat aproape? Spune-ne ce părere ai despre uimitorul turneu important!