Finalele sferturilor Ligii Campionilor: extrage cine joacă echipa ta preferată

Image
Image
Image
Image

După acea etapă palpitantă din 16, Liga Campionilor poate să se ridice? Cu siguranță va încerca, întrucât liga de fotbal și-a dezvăluit extragerea în sferturi la 17 martie. Rezultatele sunt incredibile!

Fanii fotbalului au fost pe marginea sfertului, în timp ce sferturile de finală ale Ligii Campionilor din 2017 au fost dezvăluite pe 17 martie. Atletico Madrid se va confrunta cu echipa care a trimis ambalajul Sevilla, ultima echipă engleză aflată în picioare: Leicester City. Există o serie de echipe germane în sferturile de finală: Borussia Dortmund va juca AS Monaco FC, în timp ce Bayern Munchen va merge cu mâna în picioare cu campionii apărători ai Ligii Campionilor, Real Madrid.

De asemenea, va avea loc o revanșare a finalei Ligii Campionilor din 2014-15, deoarece Barcelona va întâlni Juventus. Blaugrana a fumat pe Juve, 3-1, îndepărtându-se de acel meci cu titlul. Vor reveni italienii să se răzbune sau Barca își va menține impulsul miraculos? Primele etape ale acestor meciuri se vor juca în 11 și 12 aprilie, iar cea de-a doua etapă va avea loc pe 18 și 19 aprilie.

Suntem la o distracție! #UCLdraw

pic.twitter.com/l96zXG0vDE

- Liga Campionilor (@ChampionsLeague) 17 martie 2017

Finala Ligii Campionilor 2016 - Vedeți toate Reperele

În timp ce fanii sperau la o ediție a El Clasico în semifinalele Ligii Campionilor, ca Bayern să urce la Los Blancos pune în pericol întâlnirea dintre Barcelona și Real Madrid. În cele 21 de întâlniri dintre aceste două echipe, Bayern a plecat cu 11 victorii, potrivit site-ului oficial al lui Los Blancos. Real Madrid, nu chiar în urmă, a asigurat 8 victorii. Cei doi sunt gâtul și gâtul când vine vorba de goluri, cu Real a egalat 27 la 33 de partea germană. Deși nu este niciodată sensibil să-l numeri pe Cristiano Ronaldo, 33 de ani, până când jocul nu s-a terminat, este posibil ca Los Blancos să nu se întoarcă. -în spate.

"Bayern este unul dintre cei mai răi adversari pe care i-am putea obține, fără îndoială", a spus Emilio Butragueno, directorul relațiilor instituționale la Real Madrid, despre ESPN FC. Ne cunoaștem foarte bine, cele două echipe. Trebuie să intrăm în jocuri știind cât de dificil va fi ”.

Poate că Realul poate scoate o victorie de revenire uimitoare așa cum a făcut Barcelona. Barca s-a ridicat împotriva peretelui în etapa de 16 din întâlnirea lor cu Paris Saint-Germain, dar și-au rezervat călătoria în sferturi cu o victorie de 6-1. Barca mai bine sper să nu fie împăcați în prima întâlnire cu Juve. Norocul lor s-ar putea să se scurgă.

Care dintre aceste meciuri sunteți cel mai încântat să vedeți, HollywoodLifers?