Barcelona Vs. Deportivo De La Coruna Live Stream: Urmăriți meciul din La Liga

Cuprins:

După victoria istorică, Barcelona tocmai s-a retras în Liga Campionilor, este sigur să spunem că Deportivo de la Coruna și-a tăiat munca pentru ei. Barca joacă Deportivo pe 12 martie, așa că nu pierdeți acest joc!

Întreaga lume a fotbalului a fost sesizată: Barcelona nu este niciodată afară. Chiar și atunci când spatele lor este împotriva zidului, actualii lideri din La Liga sunt periculoși și nu trebuie să se îndoiască. Blaugrana se îndreaptă spre Estadio Riazor pentru a se confrunta cu Deportivo de la Coruna pe gazonul de acasă al echipei, iar modul în care joacă Barcelona, ​​pot părăsi stadionul în flăcări. Jocul este stabilit pentru 11:15 AM ET, așa că începe ziua liberă cu ceva sport.

6-1. 5-0. 6-1. Barcelona nu a câștigat doar ultimele trei partide, dar au masacrat competiția. Barca a aruncat prima oară pe Sporting de Gijon înainte de a-l zdrobi absolut pe Celta Vigo. De acolo, Blaugrana a făcut istorie în meciul lor din 8 martie cu Paris Saint-Germain, eliminând revenirea care a eclipsat ce a făcut New England Patriots în Super Bowl 51.

Cazurile cele mai fierbinți din Real Madrid - PICS

De fapt, Barca nu numai că a câștigat, 6-1, pentru a-și asigura călătoria în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, dar a șters și orice stânjeneală persistentă a pierderii cu 0-4 la PSG, care i-a pus atât de aproape de eliminare. Tot PSG trebuia să facă să nu lase Barcelona să marcheze 5 goluri. Les Parisiens au marcat chiar în timpul partidei, cu Edinson Cavani, 30 de ani, care a înscris un gol în minutul 62 al partidei. Cu agregatul 5-3 la punct, Barca ar folosi în fiecare secundă din timpul rămas pentru a câștiga.

Sergi Roberto, în vârstă de 25 de ani, a devenit eroul zilei. În minutul 95, piciorul drept al lui Sergi s-a conectat cu un lob de la Neymar, 25 de ani, pentru a pune Barcelona cu 6-1, pe ESPN. Barcelona a smuls victoria din fălcile înfrângerii și va avansa în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Cu acea realizare uimitoare sub centura lor și în cărțile de istorie, în fața locului al 16-lea, Deportivo pare ca o gândire ulterioară. Cu toate acestea, dacă Barca doarme pe Branquiazuis, ar putea risca să piardă conducerea în La Liga. Sunt doar cu un punct în fața Real Madrid, iar ultimul lucru pe care vor să-l facă este să-și strice impulsul cu o remiză - sau o pierdere supărată!

Fanii sportului pot să se adapteze acestui joc prin intermediul stream-ului oficial BeIN Sports (după ce introduc informațiile despre cablu.) CLICK AICI PENTRU A VEDEA BARCELONA VS. DEPORTIVO DE LA CORUNA LIVE STREAM

Crezi că Barcelona poate câștiga atât La Liga, cât și Liga Campionilor în același sezon? După acel meci împotriva lui PSG, are o șansă să învingă Barcelona?