Aric Almirola câștigă pentru prima dată NASCAR Coke Zero 400

Cuprins:

Anonim

După o ploaie plină de două zile la Daytona International Speedway pentru Coke Zero 400, Aric Almirola a mers pe linia de sosire pentru prima sa victorie!

Aric Almirola este câștigătorul Coke Zero 400! Tânărul de 30 de ani a intrat pe pista victoriei pe Speedway International Daytona pe 6 iulie pentru a câștiga Coke Zero 400. Felicitări pentru Aric!

Image

Aric Almirola câștigă NASCAR Coke Zero 400 - Congrat

Coke Zero 400 ar trebui să funcționeze pe 5 iulie, dar a fost amânată până pe 6 iulie din cauza ploii. Cursa a fost ridicată pe 6 iulie, iar Aric Almirola a venit cu prima victorie a Sprint Cup Series!

Pe 6 iulie, cursa a întârziat de două ori să plouă, dar Aric a reușit să scoată o victorie uriașă (și prima)! După un accident uriaș care a implicat Tony Stewart, Ricky Stenhouse, Jr. și Jeff Gordon au scos din cursă șoferi mari ca Dale Earnhardt, Jr., Danica Patrick, Kevin Harvick și Jimmie Johnson.

După un alt accident din partea lui Kyle Busch a pus cursa cu precauție, Aric a preluat conducerea la repornire în turul 104. După încă o întârziere de ploaie, un steag roșu și o așteptare, Aric a fost declarat câștigător!

Aceasta este prima victorie pentru Aric. El este din Tampa, Florida, deci este un câștig pentru statul său de origine! Conducea nr. 43 Ford Fusion pentru Richard Petty Motorsports.

Ce părere aveți despre Aric câștigând Coke Zero 400? Ai fost înrădăcinată pentru altcineva? Anunță-ne!